Nasze jedzonko

Jadłospis tygodniowy 18.06-22.06.2018

Poniedziałek 18.06

Śniadanie: JAJECZNICA NA MASEŁKU POSYPANA ZIELONĄ CEBULKĄ, CHLEBUŚ Z MASEŁKIEM, HERBATA Z CYTRYNĄ.

II Śniadanie: JABŁKO,ARBUZ

Obiad: KRUPNIK Z KASZĄ JĘCZMIENNĄ I KIEŁBASKĄ.

KOPYTKA Z GULASZEM WIEPRZOWY, SURÓWKA LETNIA (SAŁATA, OGÓREK, CEBULA, RZODKIEWKA, SOS JOGURTOWY),KOMPOT.

Podwieczorek: BUDYŃ MALINOWY Z BISZKOPCIKIEM POSYPANY RODZYNKAMI, HERBATKA.

Wtorek 19.06

Śniadanie: KASZA JAGLANA NA MLEKU, PIECZYWO MIESZANE PSZENNO- ŻYTNIE Z MASŁEM, DŻEM Z CZARNEJ PORŻECZKI,HERBATA ZIOŁOWO- OWOCOWA.

II Śniadanie: POMARAŃCZE, JABŁKA.

Obiad; ZUPA PIECZARKOWA ( PRZECIERANA) Z MAKARONEM.

KOTLECIK MIELONY Z WARZYWAMI, ZIEMNIAKI MŁODE, SURÓWKA STAROPOLSKA, WODA Z POMARAŃCZĄ I MELISĄ.

Podwieczorek: KANAPECZKI Z MASEŁKIEM, SZYNECZKĄ, SAŁATĄ I RZODKIEWKĄ ,HERBATKA ZIELONA Z MIODEM.

Środa 20.06

Śniadanie: CHLEBEK GRAHAM Z MASEŁKIEM, SEREM ZÓŁTYM, POMIDORKIEM, POSYPANY SZCZYPIORKIEM, BAWARKA.

II Śniadanie: GRUSZKA, JABŁKO

Obiad: KARTOFLANKA Z KOPERKIEM I ZIELONĄ PIETRUSZKĄ.

KNEDLE ZE ŚLIWKAMI I MASEŁKIEM KOMPOCIK.

Podwieczorek: PIECZYWO MIESZANE ( PSZENNE, ORKISZOWE) Z PASTĄ Z KIEŁBASY DROBIOWEJ, CZERWONA PAPRYKA DO CHRUPANIA, HERBATA ZIOŁOWO- OWOCOWA.

Czwartek 21.06

Śniadanie: PŁATKI KUKURYDZIANE Z MLEKIEM, PIECZYWO MIESZANE( PSZENNE, GRAHAM), MASEŁKO, MIÓD, HERBATA ZIOŁOWO- OWOCOWA,

II Śniadanie: ARBUZ, JABŁKO,

Obiad: BOTWINKA Z ZIEMNIAKAMI.

PIERŚ DUSZONA W SOSIE BROKUŁOWYM, RYŻ Z WARZYWAMI, KOMPOCIK.

Podwieczorek: DOMOWE PLACUSZKI ZIEMNIACZANE Z JOGURTEM NATURALNYM I CUKREM, HERBATKA Z CYTRYNĄ.

Piątek 22.06

Śniadanie: BUŁECZKA Z SERKIEM WANILIOWYM, HERBATKA Z POMARAŃCZĄ.

II Śniadanie: JABŁKO

Obiad: KREM Z WARZYW Z GRZANKAMI.

PALUSZKI RYBNE Z FILETA, ZIEMNIAKI Z KOPERKIEM, KAPUSTA KISZONA Z MARCHEWKĄ I ZIELONĄ PIETRUSZKĄ., KOMPOT OWOCOWY.

Podwieczorek: WAFLE RYŻOWE Z MASEŁKIEM, DŻEM TRUSKAWKOWY, HERBATKA ZIOŁOWO- OWOCOWA.

SMACZNEGO !!! :)

U nas  pachnie szarlotką!

Ciocia Bogusia przygotowuje w kuchni  wartościowe, smaczne  i kolorowe śniadanka, drugie śniadanka i podwieczorki tak, aby każdy niejadek nie mógł się im oprzeć. Specjalnością Cioci Bogusi jest  pachnąca szarlotka oraz  sernik z brzoskwiniami.

Nasze Elfiki zapewnione mają w trakcie posiłków i między nimi naturalne soczki, herbatkę z cytrynką lub soczkiem malinowym, kompociki domowe ze świeżych owoców, wodę.

W formie tzw. przegryzek dzieci otrzymują na osobnych talerzykach świeże warzywa i owoce tj.: marchewka , papryka czerwona, ogórek, jabłko, gruszka, pomarańcza itp.

Aby zapewnić naszym Elfikom jak najlepiej zbilansowane wyżywienie, przygotowane w warunkach spełniających wymagania Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wprowadziliśmy w naszym przedszkolu system HACCAP. Wszystkie posiłki poza obiadem przygotowywane są w naszym przedszkolu.

Zainteresowanych Rodziców zapraszamy na stronę firmy cateringowej, która dla nas gotuje obiadki-www.smakinatury.com.pl

Alergia pokarmowa to dla nas nie problem!!!

Dzieci wrażliwe na składniki diety, uczulone na gluten, glutaminian sodu, zboża, produkty mleczne pochodzenia krowiego itp. mają możliwość w naszym przedszkolu na spożywanie posiłków właśnie pod ich kątem przygotowanych. Dostępność produktów zastępczych sprawia , iż w naszej kuchni można przygotować posiłki specjalnie dla dzieci z alergiami pokarmowymi.