Nasze jedzonko

Jadłospis tygodniowy 29.10-02.11.2018

Poniedziałek 29.10

Śniadanie: ROGAL MAŚLANY Z MASŁEM, POWIDŁA ŚLIWKOWE, KAKAO LUB HERBATA ( DO WYBORU), CZĄSTKI POMARAŃCZA

II Śniadanie: ŚLIWKI

Obiad: KRUPNIK Z KASZA JĘCZMIENNĄ

SPAGHETTI BOLOGNESE, KOMPOT

Podwieczorek: PIECZYWO MIESZANE (PSZENNE, GRAHAM), Z PASTA JAJECZNĄ, POSYPANE SZCZYPIORKIEM I RZODKIEWKĄ, BAWARKA LUB HERBATA ZIELONA (DO WYBORU)

Wtorek 30.10

Śniadanie: ZUPA MLECZNA Z KASZĄ JAGLANĄ,PIECZYWO ( PSZENNE, GRAHAM) Z MASŁEM, MIODEM, HERBATA ZIOŁOWA,

II Śniadanie: GRUSZKI

Obiad; ZUPA KREM Z ZIELONEGO GROSZKU I OGÓRKA KISZONEGO Z GRZANKAMI

POLĘDWICZKI Z KURCZAKA, ZIEMNIAKI, BURACZKI PO GÓRALSKU, KOMPOT

Podwieczorek: CHLEB ORKISZOWY Z MASŁEM, SEREM ŻÓŁTYM, POMIDOREM I SZCZYPIORKIEM, HERBATA Z CYTRYNĄ

Środa 31.10

Sniadanie: BUŁKA PSZENNA Z MASŁEM, SZYNKĄ SAŁATĄ I POMIDOREM, KAWA INKA LUB HERBATA ( DO WYBORU)

II Śniadanie: ŚLIWKI

Obiad; ZUPA POMIDOROWA

KNEDLE ZE ŚLIWKĄ I MASEŁKIEM, KOMPOT

Podwieczorek: PIECZYWO MIESZANE (PSZENNE,ŻYTNIE), Z HUMUSEM Z CIECIERZYCY Z SUSZONYMI POMIDORAMI, OGÓREK KISZONY, HERBATA ZIELONA Z POMARAŃCZĄ.

Czwartek 01.11

ŚWIĘTO!!!

Piątek 02.11

Śniadanie: PŁATKI KUKURYDZIANE Z MLEKIEM, PIECZYWO ( PSZENNE, ŻYTNIE),Z MASŁEM, DŻEM Z CZARNEJ PORZECZKI, HERBATA Z CYTRYNĄ

11 Śniadanie:GRUSZKA

Obiad:ROSÓŁ Z RYŻEM.

PALUSZKI RYBNE, ZIEMNIAKI Z KOPERKIEM, MARCHEWKA Z JABŁKIEM KOMPOT

Podwieczorek: PIECZYWO MIESZANE( PSZENNE, ORKISZOWE) Z PASTA Z KIEŁBASY DROBIOWEJ, KOLOROWA PAPRYKA DO CHRUPANIA, BAWARKA LUB HERBATA( DO WYBORU)

SMACZNEGO !!! :)

U nas  pachnie szarlotką!

Ciocia Bogusia przygotowuje w kuchni  wartościowe, smaczne  i kolorowe śniadanka, drugie śniadanka i podwieczorki tak, aby każdy niejadek nie mógł się im oprzeć. Specjalnością Cioci Bogusi jest  pachnąca szarlotka oraz  sernik z brzoskwiniami.

Nasze Elfiki zapewnione mają w trakcie posiłków i między nimi naturalne soczki, herbatkę z cytrynką lub soczkiem malinowym, kompociki domowe ze świeżych owoców, wodę.

W formie tzw. przegryzek dzieci otrzymują na osobnych talerzykach świeże warzywa i owoce tj.: marchewka , papryka czerwona, ogórek, jabłko, gruszka, pomarańcza itp.

Aby zapewnić naszym Elfikom jak najlepiej zbilansowane wyżywienie, przygotowane w warunkach spełniających wymagania Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wprowadziliśmy w naszym przedszkolu system HACCAP. Wszystkie posiłki poza obiadem przygotowywane są w naszym przedszkolu.

Zainteresowanych Rodziców zapraszamy na stronę firmy cateringowej, która dla nas gotuje obiadki-www.smakinatury.com.pl

Alergia pokarmowa to dla nas nie problem!!!

Dzieci wrażliwe na składniki diety, uczulone na gluten, glutaminian sodu, zboża, produkty mleczne pochodzenia krowiego itp. mają możliwość w naszym przedszkolu na spożywanie posiłków właśnie pod ich kątem przygotowanych. Dostępność produktów zastępczych sprawia , iż w naszej kuchni można przygotować posiłki specjalnie dla dzieci z alergiami pokarmowymi.