Wyjazdy na basen – nauka pływania

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH CZESNEGO !

Pływanie wspomaga  rozwój psychiczny i fizyczny dziecka, stymuluje rozwój zmysłów. Ćwiczenia w wodzie oddziałują na rozwój czucia równowagi i świadomości własnego ciała. Środowisko wodne pozytywnie wpływa na układ krążeniowo oddechowy, poprawia wytrzymałość. Pływające maluchy mają lepiej rozwinięty układ mięśniowy, lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe w wyniku działania ciśnienia hydrostatycznego wody na klatkę piersiową. Ćwiczenia w wodzie hartują organizm, dzieci są bardziej odporne na infekcje.

Zajęcia w wodzie mają działanie relaksujące i rozluźniające, przez co doskonale wpływają na rozwijający się układ nerwowy oraz koordynację. Woda obniża pobudliwość układu nerwowego i sprawia że dzieci są bardziej spokojne.
Mali pływacy poza tym integrują się z innymi dziećmi, biorą udział w zajęciach grupowych, przez co nawiązują więzi z innymi uczestnikami.

Nasze dzieci korzystają z pływalni przy ul.Józefa Lompy 7,  a zajęcia prowadzą instruktorzy ze Szkoły Pływania Panta Rhey-pan Tomek i pani Asia.