Zajęcia teatralne z aktorami teatru Banialuka

Zajęcia teatralne RUCH-DŹWIĘK-GEST

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W RAMACH CZESNEGO !

Teatr jest obecny w życiu dzieci od momentu, kiedy odrywają się od mamy i zaczynają się bawić. Wymyślają niezwykłe historie, same odgrywają po kilka ról w jednej opowieści, zmieniają głos, miejsca akcji. Bardzo wdzięcznym i fascynującym zajęciem jest rozwijanie tych naturalnych zdolności.

Dzieci obcujące z teatrem rozwijają w sobie wrażliwość na innych ludzi, są świadome możliwości swojego ciała, głosu, nabierają odwagi i pewności siebie. Są twórcze, kreatywne. Rozwijając indywidualność jednocześnie uczą się bycia w grupie, pracy zespołowej.

Teatrzyk przedszkolny pełni funkcję terapeutyczną; daje wiarę we własne siły, uczy koleżeństwa, kultury słowa, współpracy w grupie, pokonywania nadpobudliwości i zachowania się w nowych nieznanych miejscach.

W naszym przedszkolu zajęcia teatralne prowadzą znani aktorzy Teatru Lalek Banialuka- Katarzyna i Włodzimierz Pohl.