Nasze jedzonko

Jadłospis tygodniowy 16.09-20.09.2019

Poniedziałek 16.09

Śniadanie: JAJECZNICA NA MAŚLE Z ZIELONĄ CEBULKĄ, PIECZYWO MIESZANE ( PSZENNE, ŻYTNIE ) Z MASŁEM, HERBATA Z CYTRYNĄ

II Śniadanie: ŚLIWKI

Obiad: GRYSIKOWA NA WYWARZE DROBIOWYM Z MARCHEWKĄ

PIEROGI Z MIĘSEM, CEBULKĄ, WODA Z CYTRYNĄ

Podwieczorek: PIECZYWO PSZENNE Z SERKIEM BIAŁYM Z DODATKIEM WANILII, HERBATA ZIOŁOWA

ALERGENY: gluten, seler, mleko

Wtorek 17.09

Śniadanie: PŁATKI KUKURYDZIANE Z MLEKIEM, CHLEBEK WIEJSKI Z MASŁEM, POWIDŁA SLIWKOWE, HERBATA OWOCOWA

II Śniadanie: JABŁKO

Obiad; KOPERKOWA NA WYWARZE DROBIOWYM Z RYŻEM ( ZABIELANA)

PIECZONA PAŁECZKA DROBIOWA, ZIEMNIAKI Z KOPERKIEM, SURÓWKA Z CZERWONEJ KAPUSTY, KOMPOT

Podwieczorek: SAŁATKA JARZYNOWA NA JOGURCIE NATURALNYM, CHLEBEK Z MASŁEM , HERBATA Z CYTRYNĄ

ALERGENY:gluten, mleko , jajko

Środa 18.09

Śniadanie: BUŁKA Z MASŁEM, KIEŁBASKĄ ŻYWIECKĄ, OGÓRKIEM KISZONYM, KAWA INKA

II Śniadanie: GRUSZKA

Obiad: KREM KALAFIOROWO- BROKUŁOWY NA WYWARZE WARZYWNYM Z GRZANKAMI ( ZABIELANY)

MAKARON ( KOKARDKI) Z MUSEM SEROWO- OWOCOWYM, KOMPOT

Podwieczorek: PLACKI ZIEMNIACZANE ( WYRÓB WŁASNY) Z JOGURTEM, HERBATA Z CYTRYNĄ

ALERGENY :gluten, mleko, jajko

Czwartek 19.09

Śniadanie:ZUPA MLECZNA Z MAKARONEM, PIECZYWO MIESZANE( PSZENNE, ŻYTNIE) Z MASŁEM, MIODEM, HERBATA ZIOŁOWA

II Śniadanie:ŚLIWKI

Obiad:ZIEMNIACZANA Z KALAREPKĄ ( ZABIELANA)

PIECZEŃ ZE SCHABU W SOSIE PIECZENIOWYM, KASZA GRYCZANA, BURAKI, KOMPOT

Podwieczorek:CHLEBEK ORKISZOWY Z MASŁEM, SEREM ŻÓŁTYM, POMIDORKIEM, HERBATA ZIELONA

ALERGENY:gluten, mleko

Piątek 20.09

Śniadanie: CHLEB WIEJSKI Z PASZTECIKIEM Z SOCZEWICY, CZERWONA PAPRYKA DO CHRUPANIA, HERBATA

II Śniadanie: JABŁKO

Obiad;KRUPNIK NA WYWARZE DROBIOWYM Z KASZĄ JĘCZMIENNĄ

PALUSZKI RYBNE, ZIEMNIAKI ZE SZCZYPIORKIEM, MARCHEWKA Z BRZOSKWINIĄ KOMPOT

Podwieczorek:BUDYŃ ŚMIETANKOWY NA BISZKOPCIE POSYPANY SUSZONĄ ŻURAWINĄ, HERBATA ZIOŁOWO- OWOCOWA

ALERGENY: mleko, jajka, gluten, ryba

SMACZNEGO !!! 🙂

U nas  pachnie szarlotką!

Ciocia Bogusia przygotowuje w kuchni  wartościowe, smaczne  i kolorowe śniadanka, drugie śniadanka i podwieczorki tak, aby każdy niejadek nie mógł się im oprzeć. Specjalnością Cioci Bogusi jest  pachnąca szarlotka oraz  sernik z brzoskwiniami.

Nasze Elfiki zapewnione mają w trakcie posiłków i między nimi naturalne soczki, herbatkę z cytrynką lub soczkiem malinowym, kompociki domowe ze świeżych owoców, wodę.

W formie tzw. przegryzek dzieci otrzymują na osobnych talerzykach świeże warzywa i owoce tj.: marchewka , papryka czerwona, ogórek, jabłko, gruszka, pomarańcza itp.

Aby zapewnić naszym Elfikom jak najlepiej zbilansowane wyżywienie, przygotowane w warunkach spełniających wymagania Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wprowadziliśmy w naszym przedszkolu system HACCAP. Wszystkie posiłki poza obiadem przygotowywane są w naszym przedszkolu.

Zainteresowanych Rodziców zapraszamy na stronę firmy cateringowej, która dla nas gotuje obiadki-www.smakinatury.com.pl

Alergia pokarmowa to dla nas nie problem!!!

Dzieci wrażliwe na składniki diety, uczulone na gluten, glutaminian sodu, zboża, produkty mleczne pochodzenia krowiego itp. mają możliwość w naszym przedszkolu na spożywanie posiłków właśnie pod ich kątem przygotowanych. Dostępność produktów zastępczych sprawia , iż w naszej kuchni można przygotować posiłki specjalnie dla dzieci z alergiami pokarmowymi.